S Prievidzou úspešní aj po druhýkrát

Druhé po sebe nasledujúce prípravné stretnutie s Prievidzou malo opäť šťastný koniec pre našich hokejistov. Na zápas vycestovali v poriadne oklieštenej zostave na 10 korčuliarov a 2 brankárov. Aby to nestačilo počas prvej tretiny musel zo zápasu odstúpiť aj Adam Tužinský, ktorého zasiahol do nosa puk a zápas nedohral. Levičania tak takmer celé stretnutie dohrávali na nekompletné 2 formácie. Napriek tomu však podali skutočne vydarený výkon a náskok domáceho družstva po druhej tretine v poslednej časti dotiahli. Zápas sa nakoniec musel rozhodovať až v samostatných nájazdoch. V tých sa Prievidžanom skórovať nepodarilo, naopak z hráčov Levíc dokázali domáceho gólmana prekonať Vorobyev a Novák. Táto dvojica hrala prím aj počas zápasu keď si obaja pripísali na svoje konto zhodne po 4 body a ukázali, že sú pripravení byť počas sezóny ťahúňmi mužstva.

HC PRIEVIDZA 5:6sn HK LEVICE (1:1; 3:1; 1:3)

Góly LV: 15. Vorobyev (Novák, Školník), 35. Novák (Vorobyev), 41. Vorobyev (Novák), 49. Vrťo (Kosorín), 52. Vorobyev (Novák)

Zostava LV: Vozár, Madola – Školník, Kosorín – Bačkor, Štrba – Novák, Tužinský, Vorobyev – Michalovič, Bahna, Vrťo

Strely: 47:38

Brankári LV: Vozár (25 + 2), Madola (18+2)

Nasledujúci prípravný zápas: HK Levice – KMH Budapest (07.09.2018 o 17:30 na Zimnom štadióne v Leviciach)