Seniori – O play-off – 1. zápas

Dnešným dňom (3.2.2018) sa v 2. hokejovej lige začínajú súboje o play-off. Levičania nasadení zo 4. miesta sa v nich stretnú s veľmi dobre známym súperom HC Prievidza. Prvý súboj na ľade na Prievidze bude už 5. vzájomným stretnutím v tejto sezóne. Doterajšia bilancia vyplýva jednoznačne v prospech nášho mužstva, ktoré dokázalo vo všetkých vzájomných stretnutiach svojho súper poraziť.

Podobne ako Levice aj Prievidza sa na play-off prichystala doplnením kádra. Z Ružomberka im na play-off prišla pomôcť trojica Michal Nátny, Peter Učník a Patrik Oravec. Posledné zápasy nášho súpera ukázali, že do súbojov s nami si so sebou berú veľmi dobrú formu. Poraziť ich dokázal až vedúci Púchov a aj to až v samostatných nájazdoch. Dá sa očakávať, že táto séria bude tou najvyrovnanejšou v západnej skupine a rozhodovať ju budú detaily.

 

Najproduktívnejší hráči v súbojoch proti Prievidzi:

Martin Hronec (5z) – 3+3

Filip Kasana (8z) – 0+6

Matúš Bránik (6z) – 3+2

Juraj Vrťo (6z) – 3+2

Adrián Sucharda (5z) – 2+2

 

Prvý zápas s Prievidzou bol jednoznačnou záležitosťou. Už prvá tretina naznačila, že Prievidza jednoducho v Leviciach nárok na body nemala. Domáci hokejisti prestrieľali svojho súpera v pomere 20:3 a stav 2:0 po prvej časti hry bol pre hostí ešte prijateľný. Skóre otváral Adrián Sucharda, ktorého o minútu a pol napodobnil Martin Matejov. Druhá tretina bola herne najvyrovnanejšia, hostia sa v nej dokázali pozbierať a miestami Levičanov poriadne hrýzť. Chrbty svojim spoluhráčom však kryl opäť vynikajúci Patrik Vozár, ktorý hosťom nedovolil premeniť ich tlak do gólovej podoby. Naopak, Levičania v polovici tretiny pridali ďalší zásah, keď sa po veľkom tlaku a nádherných akciách paradoxne uchytila až „delovka“ Ivana Schwarza 😊 V podobnom duchu sa niesol aj štvrtý presný zásah domácich, keď sa strela Adriána Suchardu za chrbát brankára Beláka odrazila od obrancu hostí. Zápas domácim fanúšikom okorenil aj legionár Dmitri Pankov, a to pasovačkou s hosťujúcim Bátorom, ktorý po odpískaní absolútne zbytočne prejavil frustráciu z podpriemerného výkonu hostí. Striedajúceho brankára Cabaníka privítal v poslednej minúte druhej tretiny čistým priestrelom v presilovej hre Jozef Školník, ktorý tak upravil už na 5:0. V poslednej časti hry sa hosťom podarilo prekonať domáceho gólmana, keď gólom Šveca znižovali na 5:1. Levičania však aj napriek tomu hrali na ľade prím a druhý presný zásah si na svoje konto pripísal Martin Matejov. O minútu neskôr využili levickí hokejisti už po 30 sekundách presilovku gólom Martina Hronca. Na 7:2 upravoval tečom z bezprostrednej blízkosti Marek Mendel a na konečných 8:2 uzavrel skóre Peter Bartík, ktorý do prázdnej bránky doklepol strelu Petra Kiepeša odrazenú od zadného mantinelu.

Do druhého stretnutia vstúpili Levičania veľmi dobre, keď sa už po necelých 2 minútach hry presadil Martin Hronec a dostal hostí do vedenia 1:0. Domáci hráči pôsobili najmä v prvej polovici ale prakticky počas celej prvej tretiny odovzdane. Levice boli jednoznačne aktívnejšie, lepšie korčuľovali a kombinačnou hrou motali domácim hráčom hlavy. Opäť však doplácali na neschopnosť premieňať šance. Ak by sa po prvej tretine išlo do kabín za stavu 0:3 niekto by nemohol nič namietať. V 8. minúte to domáci využili keď sa hosťom nepodarilo v oslabení vyhodiť puk z tretiny a Prievidza tak vyrovnala stav na 1:1. V druhej časti hry bol rozdiel vo výkone ešte výraznejší. Aj v tejto časti hry si Levice mohli vytvoriť pohodlný náskok, no z množstva sľubných šancí sa im podarilo premeniť iba dve. V 28. minúte využil presilovú hru Peter Segíňa už o 24 sekúnd neskôr pridal tretí presný zásah Levičanov Matúš Bránik. Ako už býva zlým zvykom levického družstva, v tretej tretine opäť dopustili drámu. Už po 7 sekundách sa po prvej útočnej akcii z úvodného vhadzovania presadili domáci a znížili stav na rozdiel jediného gólu. Tento gól akoby určil obraz hry a v poslednej tretine bola Prievidza herne lepším tímom. Počas tretiny sa viackrát schyľovalo k vyrovnaniu, no brankár Patrik Vozár o tom nechcel ani počuť. Svojim kľudom a istými zákrokmi opäť raz dokázal, že je základným stavebným kameňom tímu a aj s jeho pomocou dokázali hostia záverečný tlak Prievidze ustáť a ukradnúť si 3 body do tabuľky. Napriek poľaveniu v poslednej časti však Levice zvíťazili zaslúžene a vďaka lepšiemu skóre poskočili už na 4. miesto v tabuľke. Najbližší zápas v Bratislave pre nich bude opäť 6-bodový, keďže tím z hlavného mesta je nám tabuľkovým susedom.

 

  HK Levice HC Prievidza

Bilancia po základnej časti

18 – 9 – 0 – 1 – 8 – 28b (4.) 18 – 8 – 1 – 2 – 7 – 28b (5.)

Posledných 5 zápasov

P – V – P – V – V V – V – V – Vp – Pp

Skóre

75:59 (+16) 66:70 (-4)

Fair-play

11,83 TM/Z (1.) 25,83 TM/Z (10.)

Presilové hry

16,87% (6.) 18,63% (5.)

Oslabenia

81,82% (8.) 84,85% (2.)

Početnosť streľby

641 (7.)

689 (5.)

Úspešnosť streľby

11,70% (5.) 9,58% (7.)

Najproduktívnejší hráč

Matúš Bránik – 21 Marek Mendel – 27

Najlepší strelec

Matúš Bránik – 15 Marek Mendel – 15

Najlepší nahrávač

Patrik Bačkor – 14 Erik Uhliar – 13

Najproduktívnejší obranca

Patrik Bačkor – 17 Michal Beňadik – 13

Úspešnosť zákrokov brankára

Patrik Vozár – 90,31% Jakub Belák – 87,76%

Gólový priemer brankára

Patrik Vozár – 3,28 Jakub Belák – 4,49

Zápas s Prievidzou sa odohrá 3.2.2018 o 17:00 na Zimnom štadióne v Prievidzi. Levice do toho!!