Seniori – 13. kolo – HK Iskra Partizánske

Prvý decembrový víkend sa pomaly blíži a s ním aj ďalší domáci zápas seniorov HK Levice. Dňa 2.12.2017 privítajú na svojom Zimnom štadióne družstvo HK Iskra Partizánske. Papierový favorit je úplne jasný, keďže proti sebe nastúpia dve družstvá s najlepšou a najhoršou momentálnou formou. Kým naši hokejisti čakajú na bod dlhých šesť týždňov, Partizánske práve po šiestich týždňoch stratilo iba jeden.

Partizáni po minuloročnej úspešnej sezóny nezaostávajú ani tento rok. Práve naopak, rozohranú ju majú ešte lepšie a poraziť ich dokázalo zatiaľ iba družstvo Nitry v druhom kole. Darí sa im najmä vďaka pre nich typickej tvrdej hre a výraznému príspevku tradičných opôr z prvého útoku. Podľa výsledkov je zrejmé, že náš súper preferuje ofenzívnu hru, keď až 3 zápasy dokázal vyhrať v pomere 7:5, jeden 8:5 a jeden dokonca 11:2. Partizánske teda góly vo veľkom počte nielen strieľa ale aj inkasuje čo by mohlo byť predzvesťou pre divácky atraktívny súboj plný gólov.

Prvý vzájomný zápas priaznivcov dobrého hokeja rozhodne nesklamal. Napriek absencii gólov videli diváci na Zimnom štadióne v Partizánskom kvalitný, rýchly a tvrdý hokej ktorý jednoducho musel baviť. V prvej časti hry mali napriek pomeru striel 10:11 opticky viac z hry domáci hokejisti. Podľa štatistík si viac zákrokov pripísal domáci gólman, no Patrik Vozár musel riešiť nebezpečnejšie situácie. V druhej tretine sa následne poriadne pritvrdilo a na ľade to začalo pripomínať zámorský hokej. Domácim tvrdá hra nie je cudzia a počas prvej polovice druhej časti hry to predviedli. Rozbehli sa však natoľko, že to vyústilo do niekoľkých veľmi škaredých a nebezpečných zákrokov. Všetci hráči sa z nich však našťastie oklepali a následne sa opäť začal hrať hokej. Práve v tejto fáze sa zápas lámal, keďže hostia mali výbornú príležitosť otvoriť skóre a dostať sa do vedenia. Domáci však na čele s vynikajúcim Komžíkom v bránke presilové hry ustáli, čo im do zvyšku zápasu dodalo potrebnú energiu. V poslednej časti hry mali obe družstvá niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, no Vozár s Komžíkom boli neskutoční a tvrdohlavo si stáli za tým, že sa im puk z bránky vyberať jednoducho nechce. Rozhodujúci gól nepadol ani v predĺžení a tak o bode naviac musela rozhodovať lotéria v samostatných nájazdoch. Tu môže levických priaznivcov mrzieť hlavne nepochopiteľne neuznaný, no absolútne regulárny pokus Dominika Nováka. Na toho si už Komžík dal na druhýkrát pozor a svoj pokus nepremenil ani Peter Šťastný. Na opačnej strane boli úspešný ako Tvrdík, tak aj Peniaška a bod navyše teda ostal v Partizánskom.

V doterajších vzájomných stretnutiach sa z nášho kádra proti Partizánskemu najviac darilo Petrovi Segíňovi, ktorý si v 15 zápasoch pripísal na konto 8 gólov a 4 asistencie. Za ním nasledujú Juraj Vrťo s dvoma presnými zásahmi a 6 gólovými nahrávkami v 9 zápasoch a Adrián Sucharda s bilanciou 3+4 v ôsmich stretnutiach. Najvyšší bodový priemer na zápas má na konte Lukáš Bališ, ktorý v 3 zápasoch nastrieľal partizánom 4 góly.

  HK Levice HK Iskra Partizánske

Bilancia

11 – 4 – 0 – 1 – 6 – 13b (7.) 11 – 7 – 3 – 0 – 1 – 27b (2.)

Posledných 5 zápasov

P – P – P – P – P V – V – V – V – Vsn

Skóre

45:40 (+5) 60:37 (+23)

Fair-play

13,73 TM/Z (3.) 20,91 TM/Z (5.)

Presilové hry

18,33% (5.) 23,61% (3.)

Oslabenia

78,72% (8.) 87,10% (1.)

Početnosť streľby

418 (6.) 455 (3.)

Úspešnosť streľby

10,77% (5.) 13,19% (2.)

Najproduktívnejší hráč

Matúš Bránik – 12 Libor Káčer – 27

Najlepší strelec

Matúš Bránik – 9 Libor Káčer – 13

Najlepší nahrávač

Jozef Školník – 9 Lukáš Tvrdík – 15

Najproduktívnejší obranca

Jozef Školník – 11 Jozef Ondruška – 12

Úspešnosť zákrokov brankára

Patrik Vozár – 89,70% Martin Komžík – 92,89%

Gólový priemer brankára

Patrik Vozár – 3,76 Martin Komžík – 3,00

Zápas s Partizánskym sa odohrá 2.12.2017 o 17:30 na Zimnom štadióne v Leviciach. Levice do toho!!