Aj ZŠ Saratovská už vie korčuľovať.

Aj ZŠ Saratovská už vie korčuľovať. Tento školský rok sa im naskytla príležitosť vyskúšať si aj korčuliarsky kurz. V týchto chvíľach už ho majú úspešne za sebou a pýšia sa svojimi diplomami. O zážitkoch z levického štadiónu hovoria iba v superlatívoch. A nielen oni..

“Zámerom kurzu, ktorý organizuje Hokejový klub Levice – mládež bolo zvýšiť najmä korčuliarsku gramotnosť detí v okrese Levice, rozšíriť deťom portfólio činností vykonávaných v zime s rodičmi, zvýšiť environmentálne povedomie detí, olympizmus, pravidlá fair-play a súťaženia. Samozrejme korčuľovanie má aj svoje výhody zo zdravotného a kondičného hľadiska. Deťom sa zlepšuje rovnováha, koordinácia, vytrvalosť a sila dolných končatín. Pre chlad a vyššiu vlhkosť je pobyt na ľadovej ploche vhodný aj pre astmatikov a alergikov a celkovo v rámci otužovania zlepšuje imunitu u detí. O samotný výcvik sa postaralo hneď niekoľko licencovaných trénerov”, prezradil Mgr. Július Beňuš, šéftréner mládežníckeho hokeja.

Kurz korčuľovania je zábavný a pre deti je oddychom od školských povinností. Pri učení stále sedia, preto je pre nich prospešné mať aktivitu, ktorá ich dostane do pohybu a preto sme prijali ponuku Hokejového klubu HK Levice – prezradili učitelia ZŠ Saratovská v Leviciach.