SHL: Levice zdolali utrápenú Trnavu

Hokejisti Levíc zvíťazili na ľade tímu Trnavy 10:2 v stredajšom zápase 22. kola Slovenskej Hokejovej Ligy. Vyslali tak fanúšikom Levického hokeja pozvánku na domáci piatkový zápas proti Martinu.

HK Gladiators Trnava – HK Levice 2:10 (0:4, 1:3, 1:3)

Góly: 6. König (Tábi), 9. Kohút (Piačka, Mihálik), 12. Tábi (Mihálik), 18. Gubo (Romanov, Šturdik), 36. Piačka (Tábi), 37. Mrázik (Mihálik, König), 38. Kropotin (tr.s.), 44. Novák (Gubo, Romaňák), 52. Vorobyev (Kropotin), 58. Kropotin (Vorobyev, Mrázik)

Rozhodovali: Krist – Znak, P. Tvrdoň, vylúčení: 5:6, navyše: Vidovič 10 minút za napadnutie zozadu, Ševčík (obaja Trnava) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 175 divákov.

Levičanom vyšiel úvod, v 6. minúte otvoril skóre König Peter a to netušil, že otvára dvojciferný gólový sumárny účet na úkor domáceho mužstva. O výsledku rozhodla prvá tretina, ktorej základom úspechu bol dvojciferný výsledok 10:2. Chalani sa viac tlačili pred súperovú bránu, vďaka tomu sa dostávali do šancí a dokázali ich využiť.

Levice tak získali všetky body v treťom stretnutí v sérii. Trnava nezískala ani bod taktiež v treťom zápase v rade. V základnej časti je v hre ešte dovedna 42 bodov, ktoré si mužstvá SHL rozdelia v najbližších štrnástich kolách. Určia tak poradie pre prvých šiestich, ktorý postúpia do nadstavbovej časti súťaže, ktorá po desiatich kolách určí poradie do vyraďovacej časti PLAY OFF.