Levičania na svojich súperov herne nestrácajú, no chýbajú víťazstvá

Zápasy na Považí a v Turci boli herne náročné a domáci zápas 16. kola SHL z ktorého bola opäť trpká prehra, ktorú museli prekusnúť hokejisti Levíc, keď pred vlastnými fanúšikmi nestačili na Dubničanov, ktorím podľahli 2:5 a zaknihovali tak tretiu prehru v rade. Zverenci trénera Takáča vo vyrovnanej prestrelke 33:33 nedokázali vsietiť viac ako dva góly za chrbát výborného Vlastimila Lakosila.

Piatkove halloweenske 17. kolo Slovenskej hokejovej ligy ponúklo pre Levice duel v ktorom sa aj taktizovalo. Levičania po bezgólovej prvej tretine dodržiavali naordinovanú taktiku trénerov, no v druhej tretine opäť boli úspešnejší domáci Topoľčanci, ktorí dokázali z 11 striel premeniť dve. Topoľčancov sme prestrieľali v pomere 45 ku 32, no efektivita pri takomto počte striel na súperovú bránu bola slabá (2,22%).

Ak by sme mali určiť tím, ktorý postrácal najviac bodov pri nepremenených strelách na súperové bránky, tak by to boli pravdepodobne Levice. Hokejisti spod Levického hradu na svojich súperov herne nestrácajú, no víťazstvá chýbajú a v tabuľke sa aj preto “usadili” na ôsmom mieste.

Problém nevidíme ani v systéme, ani v nasadení. To všetko tam je, ale stále nám chýbajú drobnosti, o ktorých je kolektívny šport,” zamýšľa sa tréner Pavel Takáč. “Jednoducho nám utekajú body. Odohrali sme opäť dobrý zápas, no dostali sme góly po chybách.

Tým, že tie výsledky sa kopia, je to nepríjemné. Levické LEVY hrajú dobré zápasy, ale ak prehráte ixtý zápas po dobrej hre, tak je to frustrujúce. Nervozita tam je, ale stále je to v tých istých detailoch, na ktoré sa musia zamerať. “Nepomôže nič iné, len tvrdá práca. Iste, body nám poutekali a musíme si pozrieť, čo sme urobili zle. Nemá však význam plakať nad rozliatym mliekom a musíme sa sústrediť na to, čo je pred nami,“ konštatuje hlavný tréner.

Budúci týždeň je síce reprezentačná prestávka, no Levičania už v pondelok 4.11.2019 odohrajú ďalší zápas – predohrávku 20. kola v hlavnom meste s ďalším ťažkým súperom SHL – Bratislava Capitals o 18:30 v Aréne Ondreja Nepelu.