Desať gólová prestrelka s výberom SR do 18 rokov

Levické družstvo mužov vo svojom štvrtom vystúpení v príprave privítalo na domácom ľade výber slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Zverenci trénera Ivana Feneša sú od 12. augusta na tréningovom kempe v Piešťanoch a zápas v Leviciach bol súčasťou pomerne náročného programu, ktorý mladí hráči absolvujú bezprostredne po nedávnom turnaji Hlinka Gretzky Cup, ktorý sa hral v Piešťanoch a Břeclavi.

Súboj domácich Levíc s výberom SR 18 sa napokon skončil 10 – gólovou prestrelkou, v ktorej domáci tím zaknihoval víťazstvo 6:4.

Rozhodujúcim momentom boli dva Levické góly v 52. minúte, keď v rozmedzí desiatich sekúnd skórovali KLENKO Jozef a odchovanec domáceho klubu ADÁMIK Denis. Bodovo sa presadili aj ďalší odchovanci Levického klubu: KOSORÍN Kristián (1+1), TUŽINSKÝ Adam (0+2).

Pavel Takáč (HK Levice): „Pred zápasom sme v kabíne upozorňovali hráčov na kvalitného súpera, ktorý nás v prvej tretine svojím forčekingom napádal už na našej modrej čiare, čo spôsobilo nervozitu na našich hokejkách, čoho výsledkom bol stav 1:2 v náš neprospech. Po dohovore hráčom v kabíne po prvej tretine sme začali byť dôslednejší v osobných súbojoch, držali sme pozície s pukom. Rozhodujúci moment zápasu bol v 52.minúte po dvoch rýchlych góloch. Presadili sa domáci odchovanci Adámik, Kosorín, Tužinský a výborne zachytal aj brankár Pavličko. Pomaličky sa nám ten káder skladá.“

HK Levice – SR 18 6:4 (1:2, 1:0, 4:2)

Góly: 3. Kohút (Tužinský, Mihalík), 39. Klenko (Štefanka, Kužma) 43. Gubo (Štefanka), 44. Kosorín (Tužinský, Mihalík), 52. Klenko (Kosorín, Gubo), 52. Adámik (Gubarev, Štefanka) – 16. Dlugoš (Jendroľ, Pastucha), 16. Jedlička (Stanček, Patzelt), 48. Jendroľ (Šimko, Dlugoš), 50. Dlugoš (Jendroľ, Šimko)

RozhodovalI: Bachúrik – Stankovič, Kiepeš

Zostavy:

SR “18”: O. Nemec – Patzelt, Š. Nemec, Lukáč, Putala, Verčík, Raniak, Belica, Pastucha – Olejník, Janenec, Smidžár – Ragan, Tóth, Michalík – Dlugoš, Šimko, Jendroľ – Stanček, Jedlička, Litavec

HK Levice: Pavličko – Kohút, Kužma, Buianov, Štefanka, Zavalniuk, Matejovie, Kosorín, Gergel – Dobrý, Mihalík, Tužinský – Gubarev, Klenko, König – Adámik, Mrázik, Gubo – Malandin, Moravský, Lupták

Nasledujúci prípravný zápas: Vasas HC – HK Levice (18.8.2019 – 18:30 hod.)

Autor fotografie: Jozef Bedej