Levice vybojovali mečbal!

Hokejový víkend ako lusk je za nami a my s radosťou konštatujeme, že úspešne! Aj druhé stretnutie na našom ľade sme dokázali Prešov poraziť a vybojovať si tak postupový mečbal. Prešovu sa v polovici prvej tretiny podarilo dostať do vedenia, no ešte pred koncom tretiny sa ujsť podarilo Ľubovi Dobrému a bezmála dvetisícka ľudí si schuti zakričala gól. V druhej časti

hry boli diváci svedkami len jedného presného zásahu. Na ich radosť sa už v úvode tretiny presadil Dávid König. Prostredná časť stretnutia sa vyznačovala nervozitou a provokáciami, čo vyústilo aj do viacerých vylúčení a šarvátok. V polovici posledného dejstva prišiel veľmi nešťastný moment pre domácich, keď si pri signalizovanom vylúčení a napádaní súpera dopravili puk do vlastne bránky a bolo vyrovnané. Prehru na vlastnom ľade si však Levičania nepripúšťali a súpera zovreli. Päť minút do konca stretnutia sa po tlaku v tretine hostí pred bránkou najlepšie zorientoval Adam Tužinský a gólom na 3:2 rozhodol stretnutie v prospech Levičanov. Prešovu sa tesne pred koncom ešte podarilo zahrať krátku power-play, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Naopak, sekundu pred koncom trafil prázdnu bránku Jozef Mihalík a ešte raz tak potešil domáce publikum a zaklincoval víťazstvo Levíc. Levice tak v utorok (05.03.2019) o 17:00 na ľade vo Zvolene budú mať prvú šancu ukončiť sériu a spečatiť postup do 1.hokejovej ligy!

HK Levice 4:2 HC Prešov (1:1; 1:0; 2:1) – stav série 3:1

Góly: 18. Dobrý (Mihalík, Kohút), 23. König D. (Buianov, Šramaty), 56. Tužinský, 60. Mihalík – 11. Pucher st. (Iždinský, Hrabčák), 52. Pulščák (Pucher st.)

Zostava LV: Sklenár (Búry) – Kuzma, Školník, Bogoslovskii, Štefanka st., Tužinský – Kohút, Milo, Dobrý, Mihalík, Novák – Buianov, Bačkor, Káčer, König D., Šramaty – Kasana, Moravský

Zostava PO: Kožiak (Marcinek) – Krajč, Matejovie, Lamač, Pulščák, Stena – Hajda, Pucher ml., Hrabčák, Iždinský, Pucher st. – Voitcekh, Zavalniuk, Kicha, Lupták, Španko – Kameneu

Strely: 41:21

Vylúčenia: 6:7 na 2 min., navyše Krajč (PO) – 10 min. nešportové správanie sa hráča

Presilové hry: 0:0

Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Bachúrik, Druga – Hanko, Stankovič