MŠK Púchov vs. HK Levice

Sviatočná atmosféra síce pomaly ale isto upadá no fanúšikovia druholigového hokeja sa môžu tešiť na pokračovanie programu zápasov. Prvý zápas v novom roku bude zároveň posledným zápasom v základnej časti druhej ligy. Rozlosovanie súťaže si na posledný zápas pripravilo skutočnú lahôdku a to stretnutie dvoch prvých tímov západnej skupiny

HK Levice a MŠK Púchov. Napriek tomu, že v tomto stretnutí už na papieri nepôjde o body či postavenie v tabuľke, v hre je stále prestíž a naladenie sa na najdôležitejšiu časť sezóny – play-off.

Prvé stretnutie na štadióne pod Levickým hradom prinieslo domácim fanúšikom skvelé hokejové predstavenie. Súboj už vtedajších lídrov zniesol tie najprísnejšie druholigové a bez nadsázky aj prvoligové kritériá. Po skvelej hokejovej bitke sa napokon z víťazstva v predĺžení 2:3 radovali hráči Púchova. Vzhľadom na bodový rozdiel sa im však Levičanov nepodarilo zosadiť z prvého miesta, na ktorom tak vydržali až do konca základnej časti.

Púchov opäť patrí k celkovým favoritom na víťazstvo v lige a na postup do prvej ligy. So ziskom 32 bodov majú už isté 2.miesto v tabuľke. Vzhľadom na to, že sa im prvým víťazstvom našich chlapcov nepodarilo zosadiť z pomyselného trónu však budú mať o motiváciu zachovať si víťaznú bilanciu postarané.

Nie je prekvapením že Púchovčania sa spolu s našim družstvom nachádzajú na špici tímových štatistík. Ako druhí nasledujú v počte vstrelených (79) aj obdržaných (45) gólov. Lepšie sú na tom vo využívaní presilových hier (25,76% – 25,58%) no v úspešnosti ubránených presiloviek súpera (88,14%) sú až na 3.mieste za Partizánskym. Zaujímavosťou je, že ku koncu sezóny sú najvylučovanejším mužstvom na západe vôbec (382 TM).

Individuálne sa v drese Púchova v tejto sezóne najviac darí dvojici Anatoli PrusFrantišek Zúbek. Táto dvojica si na svoje konto pripísala zhodne po 26 bodov. Pričom prvý menovaný je najlepším strelcom (17) a druhý najlepším nahrávačom (18) mužstva. Obranný val drží najmä bývalý extraligista Tomáš Brňák. So 17 kanadskými bodmi je najproduktívnejším obrancom družstva. Pozor si súperi budú musieť dať aj na posilu zo Senice Lukáša Dolinajca, ktorý takisto patrí k najproduktívnejším hráčom súťaže.

Zápas s Púchov sa odohrá 05.01.201817:30 na Zimnom štadióne v Púchove. Levice do toho!!