HK Levice vs. HC Osmos Bratislava “B”

Vianočná atmosféra už panuje aj na zimnom štadióne v Leviciach a vychutnať si ju túto sobotu (22.12.2018) budú môcť aj fanúšikovia HK Levice, keď si ich obľúbenci už v pozícii istého víťaza základnej časti zmerajú sily na domácom ľade s družstvom HC Osmos Bratislava B. Levičania už síce stratiť pozíciu lídra nemôžu no o dobrý hokej a predčasný vianočný

darček skvelým fanúšikom v podobe víťazstva sa budú snažiť zo všetkých síl.

Zo súperovho ľadu sme si z prvého zápasu ukradli všetky 3 body po víťazstve 8:2. Zápas, ktorý sa odohral na zimnom štadióne v bratislavskom Lamači sme hneď v prvej tretine troma gólmi výborne rozohrali. Stretnutie bolo herne v réžii našich hokejistov napriek streleckej prevahe domácich (45:36), ktorí však aj kvôli nízkemu počtu hráčov na súpiske (11) strieľali prakticky z každej pozície. Výborný Maťo Gajan v bránke a efektívni strelci pred ním však nič neponechali na náhodu a zápas s prehľadom vyhrali.

Bratislavčania sa po sľubnom štarte do sezóny pomaly ale isto prepadajú tabuľkou. Momentálne sa so ziskom 12 bodov nachádzajú na predposlednom 8.mieste so 4-bodovým náskokom na poslednú Senicu. Stále však môžu zabojovať o 7.priečku nakoľko na šieste Brezno strácajú 3 body, majú zápas k dobru a lepšie skóre zo vzájomných zápasov.

Mužstvo z hlavného mesta zráža tento rok najmä vysoký počet inkasovaných gólov (92, 8.miesto o 1 gól pred poslednou Senicou). To ich môže mrzieť o to viac, že v počte vstrelených gólov (63) si s Partizánskym delia solídne 4.miesto. Treba však poznamenať, že až 23 z nich vsietili v úvodnom dvojkole so Senicou! Podobne je to aj v štatistkách špeciálnych formácii. Využívanie presilových hier na úrovni 16,98% ich radí na 5.miesto na západe, no ubrániť sa im dosiaľ podarilo iba 73,33% oslabení čo je v našej skupine najhorší výkon. Našťastie pre súpera, 190 trestných minút ich radí na 4.miesto v tabuľke fair-play.

Lídrom kanadského bodovania súpera je s 21 bodmi Tomáš Jaško. Ten väčšinu z bodov získal za gólové prihrávky (16), ktoré z neho robia aj najlepšieho nahrávača mužstva. Najlepším strelcom mužstva je napriek nízkemu počtu odohraných zápasov (7) Pavol Hajduk, ktorý súperových brankárov prekonal 9 krát. Zaujímavosťou je aj jeho bodový priemer až 2,71 bodu na zápas!

Zápas s Bratislavou sa odohrá 22.12.201817:30 na Zimnom štadióne v Leviciach. Levice do toho!!