HK Brezno vs. HK Levice

Ani sme sa nenazdali a základná časť 2. hokejovej ligy začína svoju druhú polovicu. Keďže jedno z kôl bolo už v jej úvode predohrané, na Levičanov čaká ešte 7 odvetných zápasov. V tých sa stretnú s rovnakými súpermi, no vymení sa pri nich výhoda domáceho ľadu. Prvým zo súperov bude už túto sobotu (10.11.2018) družstvo HK Brezno.

Zápas sa tentokrát odohrá na ľade súpera. V prvom stretnutí v Leviciach boli fanúšikovia svedkami divokej prestrelky. V tej mali Levičania prakticky od začiatku herne navrch, no trápili sa v koncovke. Naopak súperovi padalo do bránky takmer všetko na čo siahol a tak ešte takmer v polovici zápasu nad domácimi vyhrávali Brezňania 4:3. Ešte v druhej tretine sa Leviciam podarilo skóre otočiť a vedenia už do konca zápasu nepustili z rúk. Po záverečnej siréne svietilo na svetelnej tabuli skóre 7:5 a 3 body tak ostali doma v Leviciach.

Breznu sa v prvej polovici tabuľky príliš nedarilo. Po dvoch výhrach v riadnom hracom čase a jednom po predĺžení sa s ôsmimi bodmi nachádzajú na 8.mieste v tabuľke.

Brezno v tejto sezóne zlyháva najmä v hre 5 proti 5, nakoľko v úspešnosti presiloviekoslabení sa nachádzajú na solídnom treťom, resp. štvrtom mieste v skupine. Ozdobou nášho súpera nie je ani disciplína, keďže s 241 trestnými minútaminajtrestanejším tímom na západe. Najproduktívnejším „rytierom“ je momentálne Martin Koštial s 11 bodmi, strelecky sa najčastejšie (6 gólov) zatiaľ presadili Lukáš PinkaRadovan Znak.

Vynikajúco sa na tímové štatistiky pozerá najmä našim fanúšikom. V presilovkách a v hre oslabení sme momentálne najlepším mužstvom na západe! Individuálne sa zatiaľ najlepšie darí Erikovi Šramatemu, ktorý je s 9 gólmi a 12 bodmi najlepším strelcom ako aj najproduktívnejším hráčom. Treba však poznamenať že až 12 hráčov z kádra Levíc má priemer jedného bodu na zápas alebo viac! Aj vďaka týmto číslam sa Levičania nachádzajú s 22 bodmi na 1.mieste v tabuľke!

Zápas s Breznom sa odohrá v sobotu (10.11.2018)18:45 na Zimnom štadióne v Brezne. Levice do toho!!