LAMAČ CUP 2018

V sobotné ráno levické družstvá hokejovej prípravky cestovali do hlavného mesta, kde absolvovali kvalitne obsadený turnaj na ľade HKL Bratislava – Lamač. Zúčastnili sa ho družstvá HK Levice, HC Zlaté Moravce, Slovan Bratislava a domáci tím HKL Bratislava – Lamač. Zúčastnené družstvá ukázali veľkú chuť víťaziť a odohrali kvalitné zápasy, mladí hokejisti a hokejistky si viedli skvele. Očakávanie od turnaja sa naplnilo, zúčastnilo sa ho 90 detí zo všetkých zúčastnených družstiev. V týchto zápasoch výsledok nie je dôležitý, keďže sa naberá prvá skúsenosť v zápasovom nasadení. A kto vyhral? Vyhrali všetci, my aj súper, nakoľko nikto neriešil štatistiky a góly a všetci sa hokejom bavili.

Účastníci: 4HP – HKL Bratislava, HK Levice, Slovan BA modrí, HC Zlaté Moravce

                       3HP – HKL Bratislava, HK Levice, Slovan BA modrí, Slovan BA bieli

Michal Dávid, tréner HK Levice: Bolo zaujímavé pozorne sledovať, čo všetko sa od októbra najmladšia kategória naučila. Hráči korčuľovali o dušu a boli tam aj náznaky veľkého hokeja, keď mužstvá v mini zápasoch išli doslova do osobných súbojov. Chlapci dokázali hrať s chuťou a záujmom. Turnaj splnil svoj účel a to konfrontovať sa so súperom, získať zápasovú skúsenosť a odohrať zápas s nasadením a bojovnosťou. Chcem sa poďakovať všetkým zúčastneným trénerom, že sme si mohli vyskúšať to, čo sme sa naučili na tréningoch, veľká pochvala patrí hráčom za výkon a reprezentáciu klubu a vďaka patrí aj rodičom za čas a podporu pri tomto peknom športe. Máme ešte kus roboty pred sebou, ale je vidieť, že sa to oplatí!“

Hokejové prípravky 3HP + 4HP čakajú v novembri ešte dva zväzové turnaje (jeden vonku a jeden na domácom ľade). Prvý z nich čaká levickú hokejovú prípravku v sobotu 10.11.2018 v Nových Zámkoch. Na tomto turnaji si mladí Levičania zrovnajú sily so súpermi z družstiev Nových Zámkov, Bratislavského Ružinova a Nitry. Druhý turnaj odohráme na domácej pôde pod názvom LEV CUP v sobotu 17.11.2018. Okrem domácich hokejistov sa v Leviciach predstavia tímy HKL Bratislava – Lamač, HC Slovan Bratislava a HK Havrani Piešťany.

Zdroj: Marián Moravčík