V Leviciach prebehol výcvikový tábor reprezentácie U15

Najmladšia reprezentácia má za sebou prvé tri zrazy, ten posledný sa konal v dňoch 29. – 31.10.2018 na zimnom štadióne v Leviciach. Hlavný tréner a realizačný tím slovenskej reprezentácie do 15 rokov vyskúšali spolu vyše sto mládežníckych hokejistov. Treba poznamenať, že ročník 2004 je špecifický tým, že už teraz hrá veľa hráčov tohto ročníka dorastenecké súťaže. Dá sa teda povedať, že na týchto regionálnych výcvikových táboroch sa schádzali hráči, ktorí sú kdesi na pomedzí kadetskej a dorasteneckej súťaže.

Levický hokejový klub počas tohto zrazu vytvoril optimálne podmienky pre výcvikový tábor reprezentácie. Hráči SR U15 v rámci výcvikového tábora odohrali aj dva modelové zápasy pod drobnohľadom realizačného tímu slovenskej reprezentácie do 15 rokov. Ten je poskladaný ako mix rôznych stavov – akademicky fundovaných ľudí, ľudí s bohatou trénerskou kariérou, či ľudí, ktorí majú za sebou naopak bohatú hráčsku kariéru.

Trio hráčov HK Levice v nominácii SR15 na domácej pôde

Levický hokejový klub, na návrh domácich mládežníckych trénerov nominoval na základe požiadavky a na návrh reprezentačného trénera Branislava Vargu aj trio hráčov levického mládežníckeho hokeja. Samuel DRAPÁK, Šimon DOBOŠ a Martin KASALA v aktuálnej sezóne nastupujú za mužstvo deviatakov v lige kadetov.

Samuel DRAPÁK a Martin KASALA v aktuálnej sezóne ligy kadetov figurujú v prvej dvadsiatke v štatistikách produktivity, kde Samuel Drapák odohral sedem zápasov, zaznamenal šesť gólov a dve asistencie čo znamená v priemere 1,14 bodov na zápas. Martin Kasala je síce hráčom ôsmeho ročníka, no miestenku si zaslúžil svojimi výkonmi v oboch kategóriach (8.ŠHT + kadeti). Šimon DOBOŠ hrá na pozícii obrancu a jeho úloha v zápasoch je kľúčová. V aktuálnej sezóne figuruje v štatistikách v prvej dvadsiatke. Obrancovia málokedy strieľajú, ale Šimon v dobrej pozícii rád strieľa na bránku.

Medzi náhradníkmi – na telefonické zavolanie – boli pripravený ďalší traja hráči HK Levice: Július ADÁMIK (brankár), Samuel EŠEK (útočník) a Andrej ÖRDÖGH (útočník).

Ako sa vyjadril tréner reprezentácie Branislav Varga: “Každý jeden hráč, vrátane tých, ktorí neboli na týchto troch regionálnych výcvikových táboroch, má šancu dostať sa do reprezentácie.  My, tréneri, budeme len a len radi, ak nám ďalší hráči spôsobia svojimi výkonmi takéto príjemné starosti pri tvorbe nominácie. Aj naďalej budeme hráčov skautovať, chodiť po kluboch a sledovať ako tréningy tak aj zápasy.“  

Jozef Guťan (sekretár HK Levice, tréner mládeže):V prvom rade chcem hráčom zagratulovať k nominácii a prajem im veľa úspechov pri ďalšom napredovaní vo výberoch. Je len dobré, že v Leviciach vyrastá silná generácia mladých hokejových talentov vo svojich kategóriách podporovaných mládežníckymi trénermi HK Levice.”

 

Zdroj: Marián Moravčík a SZĽH

Foto: Vojtech Kasala