Seniori – 17. kolo – HK 91 Senica

Základná časť 2. hokejovej ligy v sezóne 2017/18 sa chýli ku koncu a v jej rámci čaká naše družstvo posledné vystúpenie na ľade súpera. Reprízu nedávneho súboja v Leviciach si naši hráči zopakujú na zimnom štadióne v Senici proti miestnemu HK 91.

Senici sa stále nedarí vystúpiť zo svojho tieňa no práve uplynulý mesiac sa dá označiť za ich najúspešnejší, keď len v decembri sa im podarilo obrať o body dvoch súperov a to hneď za sebou. Najskôr sa im vyplatila dlhá cesta do Budapešti, ktorej družstvo dokázali zdolať v pomere 4:3 po predĺžení a hneď o týždeň na domácom ľade dotiahli divokú prestrelku s Nitrou taktiež do nadstaveného času, v ktorom však tentokrát súperovi podľahli 7:8. Týmito dvoma zápasmi zdvojnásobili počet získaných bodov z jediného trojbodového zápasu s Prievidzou a tento bodový zisk si držia doteraz. V nasledujúcich zápasoch si však z ľadu súpera (Levice, Partizánske) opäť neodniesli ani bod. Seničania ešte teoreticky môžu zabojovať o to aby neskončili na poslednom mieste, no budú to mať ťažké nakoľko by potrebovali z oboch zvyšných zápasov (Levice, Bratislava) získať aspoň 4 body a Ružomberok by nesmel získať ani bod (Partizánske, Levice).

Domáci hokejisti si síce znovu neodpustili komplikáciu zápasu zbytočnými chybami, no napriek tomu na ľade jednoznačne dominovali a pri troche šťastia mohli súperovi nadeliť oveľa väčšiu vianočnú nádielku. Hneď prvú tretinu sa Levičanom podarilo jednoznačne ovládnuť a vyhrať ju dokázali v pomere 3:0, najmä vďaka veľmi aktívnemu útoku Sucharda – Hronec – Vrťo, keď každý člen útoku vsietil po jednom góle. V druhej časti mali z hry opäť viac Levičania, no zdalo sa akoby sa náskokom z prvej tretiny trochu ukľudnili čo sa premietlo do laxnejšieho zakončenia, ktoré na inak dobre chytajúceho brankára hostí neplatilo. Naopak, po dvoch katastrofálnych chybách v obrane pokazili náladu brankárovi Vozárovi, ktorý bol proti týmto šanciam Senice bezmocný. Už 11 sekúnd po góle na 3:2 našťastie opäť zaúradoval vyššie spomínaný útok Levíc a Martin Hronec ukľudnil domácu striedačku gólom na 4:2. V poslednej časti hry sa hráči Senica už na odpor nezmohli. V 48. minúte zvyšoval náskok domácich obranca Jozef Školník a necelé dve minúty pred koncom zakončil samostatný nájazd efektným blafákom do bekhendu Patrik Stankovič, ktorý tak uzatváral skóre na konečných 6:2. Druhý útok Levíc hral v zápase prím keď útočné trio nazbieralo spolu až 12 bodov, no pochvalu si zaslúži aj zvyšok tímu, keďže domáci hokejisti súperovi nedovolili v podstate počas celého zápasu nič vymyslieť.

Aj vďaka vianočnému vzájomnému stretnutiu na našom ľade si zo súčasného kádra proti Senici drží viacero hráčov výbornú bilanciu. Najlepšou sa môže pochváliť Juraj Vrťo, ktorý v troch stretnutiach prekonal súperovho brankára dvakrát a šesť gólov pripravil pre svojich spoluhráčov. Skvelé dva body na zápas si drží Adrián Sucharda s dvoma gólmi a štyrmi asistenciami v troch zápasoch a blízko tomuto priemeru je aj Martin Hronec s tromi gólmi a dvomi asistenciami v troch zápasoch. Okrem nich si bod na zápas držia aj Patrik Bačkor (3), Dalibor Michalovič (3), Jozef Školník (3), Filip Kasana (2), Ivan Schwarz (2) a Lukáš Bališ (1).

  HK Levice HK 91 Senica

Bilancia

16 – 7 – 0 – 1 –8 – 22b (6.) 16 – 1 – 1 – 1 – 13 – 6b (10.)

Posledných 5 zápasov

V – V – P – V – P P – Vp – Pp – P – P

Skóre

58:52 (+6) 53:102 (-49)

Fair-play

12,44 TM/Z (1.) 25,63 TM/Z (9.)

Presilové hry

17,50% (6.) 12,50% (9.)

Oslabenia

80,00% (7.) 76,47% (9.)

Početnosť streľby

560 (7.) 411 (10.)

Úspešnosť streľby

10,36% (6.) 12,90% (3.)

Najproduktívnejší hráč

Matúš Bránik – 16 Lukáš Dolinajec – 26

Najlepší strelec

Matúš Bránik – 13 Lukáš Dolinajec. Martin Krumpál – 12

Najlepší nahrávač

Patrik Bačkor – 12 Lukáš Dolinajec – 14

Najproduktívnejší obranca

Patrik Bačkor – 14 Miroslav Vereš – 7

Úspešnosť zákrokov brankára

Patrik Vozár – 90,57% Peter Hollý – 85,66%

Gólový priemer brankára

Patrik Vozár – 3,25 Peter Hollý – 6,09

Zápas so Senicou sa odohrá 13.1.2018 o 18:00 na Zimnom štadióne v Senici. Levice do toho!!