Seniori – 9. kolo – MHK Ružomberok

Sobota sa opäť blíži a na Levických hokejistov čaká druhý z celkových troch zápasov na ľade súper po sebe. Dňa 4.11.2017 vycestuje družstvo Levíc do Ružomberka kde sa po dvoch prehrách pokúsia znovu víťazne naladiť a zabojovať o tri body do tabuľky. V rámci základnej časti sa s Ružomberčanmi stretnú vôbec prvýkrát, keďže náš súper až doposiaľ pôsobil v rámci druhej ligy v skupine B.

Ružomberčania akoby sa zatiaľ nevedeli adaptovať na pôsobenie na západe, keď po 7 odohratých kolách majú na konte iba 3 body, čo ich radí na predposledné 9. miesto v tabuľke. Jediné víťazstvo si dokázali pripísať na ľade zatiaľ beznádejne poslednej Senice (5:2) v 3. kole. Vo zvyšných súbojoch v Bratislave (2:5), s Púchovom (1:3), v Prievidzi (2:3), s Dolným Kubínom (2:3), v Budapešti (3:4) a s Nitrou (2:3) odchádzali z ľadu naprázdno. Ako však napovedajú veľmi tesné výsledky k bodom nikdy nemali ďaleko a preto bude ich motivácia konečne prelomiť smolu o to väčšia.  

Vzhľadom na fakt, že v západnej skupine pôsobí Ružomberok iba prvú sezónu, je aj množstvo vzájomných súbojov skromné. S týmto súperom sa Levice prvýkrát stretli v bojoch o umiestnenie v predchádzajúcej sezóne. V sérii hranej na dva víťazné zápasy si počínali úspešne, keď Ružomberčanov porazili v dvoch zápasoch po výsledkoch 8:4 a 6:4.

Ružomberku sa v minulej sezóne darilo podobne ako Leviciam. V základnej časti nazbierali iba o jeden bod naviac (22) a do bojov o play-off postupovali zo 7. miesta v tabuľke. Tam narazili na neskoršieho držiteľa bronzových medailí HK Brezno. Séria mala síce na papieri jasného favorita, na ľade to však vyzeralo podstatne vyrovnanejšie. Už v prvom stretnutí hranom na ľade Ružomberka sa zrodilo prekvapenie, keď domáci dokázali Brezno poraziť po predĺžení v pomere 2:1pp. V druhom súboji mali dokonca na dosah postup, keďže aj toto stretnutie dokázali dotiahnuť do nadstaveného času. V tom však boli opäť úspešnejší domáci hokejisti (3:2pp). Rozhodujúci zápas opäť Brezňania zvládli a po výhre 4:1 tak posunuli Ružomberok do bojov o umiestnenie.

O zápasoch s Prievidzou sme písali už pred stretnutím s mužstvom z Hornej Nitry. Aj táto séria sa dočkala rozuzlenia až v troch zápasoch a tentokrát už bol Ružomberok úspešný a to aj napriek tomu, že v prvom súboji na domácom ľade podľahol Prievidzi 1:4. Na domácom ľade robila Prievidza čo mohla, mala viac z hry, jednoznačne súpera prestrieľala no Ružomberčania školili domácich z efektivity. Po výhrach 6:3 a 6:5 sa družstvo Ružomberka mohlo tešiť z postupu do bojov o vyššie priečky. Práve v tejto sérii narazili na našich hokejistov, ktorým podľahli v dvoch zápasoch spomínaných vyššie.

Ružomberok tak napokon bojoval o konečné 11. miesto s bývalým extraligistom z Piešťan. Táto séria sa odohrala taktiež iba na dve stretnutia, keď Havranom podľahli dvakrát o štyri góly (4:8 a 2:6) a obsadili tak napokon konečné 12. miesto v lige.

Obe družstvá majú o motiváciu postarané. Kým domáci by radi prerušili sériu tesných prehier, Levičania sa budú pokúšať odčiniť dve zaváhania po dobrom vstupe do súťaže.

Zápas s Ružomberkom sa odohrá 4.11.2016 o 17:00 na Zimnom štadióne v Ružomberku. Levice do toho!!