World Talent Tournament 2017

Naše najmenšie hokejové nádeje reprezentovali v dňoch 1.4. – 2.4.2017 HK Levice na medzinárodnom mládežníckom hokejovom turnaji World Talent Tournament 2017, ktorý sa konal v krásnom prostredí hokejového centra v Telči (historickom pamiatkovom meste UNESCO). Turnaja sa zúčastnilo 10 družstiev z Českej Republiky a Slovenska.

 

Skupina A

HC Slavia Praha

Enjoy Hockey

HC Kopřivnice

HK Ružinov ’99 Bratislava

West Select

 

Skupina B

Crazy Hockey

WTT Slovakia Talents

HK Levice

HC Uherské Hradiště

East Select

 

Účastníci turnaja boli rozdelení na dve skupiny po 5 družstiev. Hralo sa systémom každý s každým v rámci skupiny a zápasy o umiestnenie medzi skupinami. Turnaja sa zúčastnili chlapci narodení v roku 2009 a mladší. Na zápas sa nastupovalo v počte 3+1 a každý pozostával z 3 tretín hraných na 12 minút.                       

V prvý deň našich chlapcov čakali 3 zápasy. Do turnaja sme vstúpili skvele, keď sme prvý zápas proti HC Uherskému Hradišťu vyhrali pomerom 10:6. V druhom stretnutí nás preveril výber slovenských hráčov tímu WTT Slovakia Talents. Aj tentokrát sme boli úspešnejší a súpera sme porazili výsledkom 8:6. Na záver prvého dňa nás čakal silný súper a neskorší šampión celého turnaja Crazy Hockey, ktorému sme podľahli 3:15. Treba však dodať že išlo o tím, ktorý uštedril dvojcifernú nádielku každému z tímov s ktorými hral. Druhý hrací deň sme začali smolnou prehrou 6:8 s ďalším silným výberom hokejistov East Select, ktorý obsadil na turnaji bronzovú priečku. V zápase o šancu na lepšie umiestnenie nás čakalo družstvo klubu s dlhou históriou HC Slavia Praha. Napriek dobrému výkonu sme však prehrali veľmi tesne 6:7. V poslednom zápase 7. miesto sme narazili na ďalší výber slovenských hráčov West Select. V tomto súboji sme dokázali vyhrať 9:7 a z medzinárodného turnaja v Telči sme si tak odniesli konečné 7. miesto.

 

Klub HK Levice reprezentovali: Rastislav Caban, Matej Doboš, Samuel Havran, Samuel Hlinčík, Adam Markuš, David Martinkovič, Matej Nagy, Andrej Nedorolík, Michal Ráček, Patrik Torda

Tréner – Tomáš Segíň

Vedúci teamu – Marián Ráček

 

Najužitočnejším hráčom HK Levice bol vyhlásený David Martinkovič.

 

Konečné poradie turnaja:

1. Crazy Hockey

2. HK Ružinov ’99 Bratislava

3. East Select

4. Enjoy Hockey

5. HC Uherské Hradiště

6. HC Slavia Praha

7. HK Levice

8. West Select

9. HC Kopřivnice

10. WTT Slovakia select

 

Ing. Tomáš Segíň, tréner HK Levice: „Turnaj hodnotím ako úspešný. Bol výborne zorganizovaný a preverili sme si na ňom naše schopnosti a konfrontovali sa so silnou a vyspelou českou hokejovou školou a so slovenskými hokejovými výbermi. Pre mňa ako trénera bolo skvelým ukazovateľom to, že v piatich  súťažiach zručností (presnosť streľby, rýchlosť korčuľovania, vedenie puku, korčuľovanie brankárov a najoriginálnejší samostatný nájazd) sa naši zverenci dostali do samotného finále alebo medzi päticu najlepších. Bol to skvelý zážitok pre deti a ďalší vynikajúci zdroj skúseností do budúcnosti v ich hokejovom raste. Veľká vďaka patrí aj rodičom detí za ich podporu a nášmu vedúcemu Mariánovi Ráčekovi za zabezpečenie krásneho ubytovania a pomoci pri vedení nášho tímu. Som presvedčený o tom, že sme vzorne reprezentovali náš HK Levice a ak o nás v susedných Čechách vedel len málokto, tak po tomto víkende je to určite inak a každý už vie, že v Leviciach sa s deťmi v prípravkách pracuje a nezaháľa.“