Havran Cup 2016

 V nedeľu 4.decembra 2016 sa v Piešťanoch konal HAVRAN CUP 2016 – ďalší zo série turnajov tretiackych hokejových prípraviek organizovaných pod záštitou SZĽH. Turnaja sa zúčastnili štyri družstvá. Okrem domácich Havranov sa na turnaji predstavili aj družstvá z Levíc, Partizánskeho a Senice. Hralo sa systémom každý s každým vo dvoch tretinách, pričom každé družstvo bolo rozdelené na  dva tímy A a B. O umiestnenie v konečnej tabuľke rozhodoval počet dosiahnutých bodov.

Naši tretiaci sa umiestnili na skvelom druhom mieste. Bolo jasné, že trocha šťastia nám počas turnaja chýba, no rešpekt sme určite vzbudili a opäť sme pripomenuli, že na hokejovej mape treba s tretiakmi z Levíc počítať. Cennejšie ako medaily z tohto turnaja, ktorý vyhrala Iskra Partizánske pred Levicami, Senicou a Piešťanmi, boli skúsenosti v ťažkej konfrontácii. Chalani predviedli neskutočne krásny kombinačný hokej a bojovali v každom zápase. Iba hráči, ktorí sa pripravujú zvládnuť víťazstvo aj prehru a sú pripravení na všetko majú šancu byť dlhodobo úspešní. A naši tretiaci takýmto tímom jednoznačne sú! Chalani prežili peknú nedeľu plnú emócií, tak ako aj ich rodičia a tento fakt nech je najväčšou satisfakciou pre všetkých zúčastnených.

 

Celkové poradie:

1. HK Iskra Partizánske

2. HK Levice

3. HK 91 Senica

4. HK Havrani Piešťany

 

Mgr. Marián Fliega, tréner HK Levice: “S turnajom som spokojný. Z troch zápasov chalani vyhrali dva. V prvom úvodnom ťažkom zápase sme bojovali a snažili sa súboj čo najviac zdramatizovať. Vyšlo to nad očakávanie a tak sa chalani naštartovali do turnaja víťazstvom. V druhom zápase sme sa už bavili hokejom, a keby sme nepodcenili tretí zápas, aj ten mohol skončiť rovnako jednoznačne v náš prospech. Je to pre nás ponaučenie, že musíme byť dôslední a snažiť sa využiť každú jednu šancu. V každom prípade, deti ukázali, že vedia bojovať a hokej ich baví, aj preto ich chválim, “ uviedol Mgr. Fiega, tréner Levičanov. 

 

Zdroj a foto: Marián Moravčík (foto ilustračné)