LEGO CUP 2016

V sobotné ráno (26.11.2016) absolvovala naša predprípravka kvalitne obsadený turnaj na ľade neďalekých Zlatých Moraviec. Zúčastnili sa ho družstvá HK Levice, MHK Blesky Detva, HK Lokomotíva Nové Zámky a domáci tím HC Zlaté Moravce. Zúčastnené družstvá ukázali veľkú chuť víťaziť a odohrali kvalitné zápasy, mladí hokejisti a hokejistky si viedli skvele. Očakávanie od turnaja sa naplnilo, zúčastnilo sa ho veľký počet detí (105) z toho bolo 15 dievčat.

Už úvodný zápas medzi HC Zlaté Moravce a HK Levice naznačil úroveň turnaja. Deťom sa hralo skvele, predviedli bojovný hokej. Milo prekvapila aj divácka návšteva v hľadisku, keď hráčov prišli povzbudiť nielen rodičia a ich príbuzní, ale aj náhodní fanúšikovia.

Hrací systém turnaja bol 2×15 minút, formátom každý s každým. Jednotlivé tímy boli zadelené do skupiny A (ročníky 2008, 2009) a skupiny B (začiatočníci). Skóre sa nepočítalo. Každý jeden hráč, ktorý sa zúčastnil turnaja bol víťaz, ktorý si odniesol medailu a diplom.

Hokejový klub a mesto Levice reprezentovali:

Vlačuha Jakub, Markuš Adam – Torda Patrik, Raček Miško, Doboš Matej, Nedorolik Andrej, Lajčín Timo, Klein Deo, Hraško Tomáš, Martinkovič Dávid, Urge Lukáš, Hlinčík Samuel, Záhorský Jakub, Sava Mark, Havran Samuel, Demeny Denis, Nagy Matej, Fodor Marko, Jedlička Daniel, Izold Ondrej, Ivan Martin, Šmikniar Daniel, Fodor Niko, Caban Rastislav, Kisela Štefan, Moravský Martin, Kuruc Jaroslav, Krajčír

Tomáš Segíň, tréner predprípravky HK Levice: „Bolo zaujímavé pozorne sledovať, čo všetko sa od októbra naša najmladšia kategória naučila. Hráči korčuľovali o dušu a boli tam aj náznaky veľkého hokeja, keď obe mužstvá išli doslova do osobných súbojov. Chlapci dokázali hrať s chuťou a záujmom. Priateľský zápas splnil svoj účel a to konfrontovať sa so súpermi, získať turnajovú skúsenosť a odohrať turnaj s nasadením a bojovnosťou. Chcem sa poďakovať hostiteľom z HC Zlaté Moravce za pozvanie a za výborne zorganizovaný turnaj, že sme si mohli vyskúšať to, čo sme sa naučili na tréningoch, veľká pochvala patrí hráčom za výkon a reprezentáciu klubu a vďaka patrí aj rodičom za čas a podporu pri tomto peknom športe. Máme ešte kus roboty pred sebou, ale je vidieť, že sa to oplatí!“

 

Fotogalériu zo turnaja si môžete pozrieť TU.

 

Zdroj: Marián Moravčík, Tomáš Segíň

Foto: HC Zlaté Moravce (Sahaj)