Vydarený hokejovo – futbalový turnaj v Lučenci

Počas víkendu (15.10. – 16.10.2016) naša hokejová prípravka tretiakov neoddychovala no zúčastnila sa netradičného futbalovo – hokejového turnaja  BE THE BEST MINICUP 2016 v Lučenci. Hokejové tímy si zmerali počas soboty a nedele svoje športové sily v hokeji a malom futbale. Podujatie sa konalo na multifunkčnom ihrisku ZŠ M. R. Štefánika v Lučenci a na Zimnom štadióne v Lučenci. Na turnaji štartovalo päť hokejových mužstiev zložených z hráčov do 8 rokov a mladších. Okrem domáceho mužstva sa v Lučenci predstavili tretiaci z HK Levice, HKM Zvolen, HK Lamač Bratislava a hokejová škola Be The Best z Banskej Bystrice.

Husársky kúsok sa podaril malým hokejistom z levického hokejového klubu, keď malé “levíčatá” vyhrali kvalitne obsadený miniturnaj a nechali za sebou štyri ďalšie tými zo  Slovenska. Mužstvá hrali systémom každý s každým a o umiestnenie v konečnej tabuľke rozhodoval počet dosiahnutých bodov. Tretiaci z HK Levice odohrali vynikajúci turnaj, predviedli veľmi pekný kolektívny výkon, keď sa gólovo dokázali presadiť všetky útočné formácie. Obsadili celkové prvé miesto a z turnaja si odnášajú veľa krásnych športových zážitkov.

 

„Chcem pogratulovať hráčom k prvému miestu, ktoré získali zaslúžene a verím, že ich to bude motivovať do ďalšej práce. S hráčmi a ich výkonmi som spokojný, hrali pekný kombinačný hokej, boli organizovaní a som rád, že činnosti ktoré na tréningu trénujeme aj prenášame do hry. Je tam nadšenie hráčov a aj rodičov čo je len na dobro veci a prináša to svoje ovocie. Ukázali svoje silné, ale aj slabé stránky. Je pozitívne, že proti všetkým súperom sa vedia na ľade baviť a hrať s radosťou.“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Mgr. Marián Fliega.

 

Výsledky zápasov HK Levice na turnaji:

HK Levice 15:3 HC Lučenec

HK Levice 18:2 HKM Zvolen

HK Levice 12:0 Be The Best Banská Bystrica

HK Levice 5:0 HKL Bratislava

 

Konečné poradie:

  1. HK Levice
  2. HKL Bratislava
  3. HC Lučenec
  4. HKM Zvolen
  5. HŠ Be The Best Banská Bystrica

 

HK Levice reprezentovali:

Brankári: Christopher Lajčín, Jakub Vlačuha

Hráči: Kukel, Ildža, Tariška, Gagač, Feniková, Jakubík, Gajdács, Kaszás, Galley, Varga, Lojt, Vaňatka, Samuel Vlačuha, Bezáková, Hafič, Lajčín, Klein, Torda

Tréner: Mgr. Marián Fliega

 

Zdroj a ilustračné foto: Marián Moravčík