Prvý zápas pre Prievidzu

Úvodné stretnutie série o play-off Levičania nezvládali a súperovi podľahli v pomere 3:5. Levičania stretnutie začať lepšie ani nemohli, keď hneď z prvého striedania v 50. sekunde otváral skóre Peter Bartík. Bohužiaľ, dobrý nástup do zápasu sa do výkonu hostí ďalej nepremietol. V 5. minúte dostali šancu svoj náskok navýšiť v presilovej hre. Tú však neodohrali vôbec dobre a v jej druhej polovici sa podarilo vyrovnať Mendelovi. V polovici prvej tretiny nechala obrana Levíc tomu istému hráčovi pred vlastnou bránkou príliš veľa priestoru a ten pohodlne poslal svoje mužstvo do vedenia 2:1. Absolútne zaspatý výkon hostí rezultoval v 15. minúte aj k tretiemu presnému zásahu hostí, keď strelou bekhendom našiel Kováč malý priestor v šibenici nad ramenom nášho gólmana a stav po prvej tretine uzavrel na 1:3 z pohľadu Levičanov. Ani poriadne ostrý dohovor od trénera nepomohol hosťujúcemu mužstvu, ktoré aj v druhej tretine podalo veľmi podpriemerný výkon a v podstate sa porážalo samo. Už v 4. minúte rozveselil domácich fanúšikov trochu nešťastným gólom pre Levice Toman. Domáci hráči boli s pribúdajúcimi gólmi stále sebavedomejší a hru v tejto fáze jednoznačne ovládli. V polovici zápasu dorážal v presilovej hre puk za chrbát nášho brankára Učník a už to začalo vyzerať na poriadny debakel. Vo zvyšku tretiny však hostia tlak ustáli a do kabín sa odchádzalo za stavu 5:1 pre domácich. Napriek katastrofálne vyzerajúcim dvom tretinám sme sa v zápas dočkali aj dobrého výkonu Levíc, ktorý však prišiel neskoro. V poslednej tretine sme sa dvomi zlepenými gólmi kanoniera Matúša Bránika dostali do zápasu a v zelených dresoch akoby nastúpilo úplne iné mužstvo. Domácich sme v poslednej tretine herne predčili no nakoľko sme prakticky celú druhú polovicu poslednej časti hry presedeli na trestnej lavici, ďalšie góly sa nám už pridať nepodarilo. Posledná tretina bola síce pozitívom a ukázala, že ak podáme aspoň svoj štandardný výkon tak na Prievidzu rozhodne máme. O to viac však mrzia zbytočne premrhané dve tretiny, v ktorých sme sa porazili sami. Prievidza v zápase zaslúžene vyhrala a po prvýkrát v sezóne tak dokázala Levičanov poraziť. O týždeň v sobotu tak budeme bojovať o vyrovnanie série a možnosť zahrať si rozhodujúci duel, ktorý by sa odohral hneď nasledujúci deň v nedeľu.

HC Prievidza 5:3 HK Levice (3:1; 2:0; 0:2)

Góly: 6. Mendel (Súder), 12. Mendel (Uhliar, Pánis D.), 15. Kováč (Danko), 24. Toman (Kerata, Kováč), 30. Učník (Vážan) – 1. Bartík (Matejov), 43. Bránik (Káčer), 45. Bránik (Vrťo, Segíň P.)

Zostava LV: Vozár (Búry) – Fian, Školník, Bartík, Dolinajec, Matejov – Káčer, Kovácsik, Bránik, Michalovič, Segíň P. – Kasana, Schwarz, Hronec, Sucharda, Vrťo – Stankovič

Zostava PD: Talár (Doka) – Beňadik, Bátora, Mendel, Pánis D., Uhliar – Súder, Vážan, Nátny, Oravec, Učník – Beláň, Danko, Kerata, Kováč, Toman – Hegli, Chudý

Strely: 53:25

Vylúčenia: 5:9 na 2 min., navyše Kasana (LV) – 10 min. + DKZ nešportové správanie sa hráča

Presilové hry: 2:0

Oslabenia: 1:0

Rozhodovali: Vido – Hodoň, Lesay

Divákov: 293

Lukáš Kovácsik: „Zápas sme síce začali rýchlym gólom, no ten akoby nám zviazal ruky. Prestali sme korčuľovať a súper nás prevýšil vo všetkých herných činnostiach. Hrali sme bez potrebného nasadenia, bez ktorého sa v play-off vyhrať nedá. Do ďalšieho zápasu ideme s nožom na krku, ale odhodlaní zvíťaziť.“