Seniori – 14. kolo – HC Prievidza

Sobota (9.2.2017) bude opäť patriť zápasom 2. hokejovej ligy a Levice pri tom nebudú chýbať. Po obrovskej úľave z posledného kola, keď sa nášmu družstvu podarilo zvíťaziť po dlhých 6 týždňoch vycestujú Levičania na ľad Prievidze. Vzhľadom na nevšedne zhodnú bilanciu oboch mužstiev pôjde o dôležitý šesťbodový zápas. Štatistickou zaujímavosť je aj postavenie oboch tímov v tabuľke fair-play, keďže sa v súboji stretnú najmenej (Levice) a najviac (Prievidza) vylučované mužstvá západnej skupiny 2. ligy.

Prievidza je v tejto sezóne poriadne nevyspytateľným tímom, ktorý strieda lepšie výkony s horšími. K tým lepším patria určite výhra 11:2 v prvom stretnutí nad Senicou, 5:2 v Bratislave či 5:1 s Nitrou. Naopak viac sa od nich čakalo v druhom súboji so Senicou (2:6), na našom ľade (2:8), či s Kubínom (1:7) a zatiaľ najhoršie si počínali v Partizánskom (2:11). Rozdielne výsledky pôsobia akoby všetci hráči Prievidze mávali dobré ale aj slabé dni naraz.

S Prievidžanmi sa v tejto sezóne stretneme už dokopy štvrtýkrát, keďže sme 2 súboje odohrali už v príprave. Družstvo trénera Štefanecha pevne verí, že si zatiaľ mimoriadne pozitívnu bilanciu s týmto súperom zachová. Veď z 3 doterajších stretnutí sme si pripísali 3 víťazstvá s výborným skóre 20:9 v náš prospech.

Majstrovské domáce stretnutie proti Prievidzi sme zvládli na výbornú. Už prvá tretina naznačila, že Prievidza jednoducho v Leviciach nárok na body nemala. Domáci hokejisti prestrieľali svojho súpera v pomere 20:3 a stav 2:0 po prvej časti hry bol pre hostí ešte prijateľný. Skóre otváral Adrián Sucharda, ktorého o minútu a pol napodobnil Martin Matejov. Druhá tretina bola herne najvyrovnanejšia, hostia sa v nej dokázali pozbierať a miestami Levičanov poriadne hrýzť. Chrbty svojim spoluhráčom však kryl opäť vynikajúci Patrik Vozár, ktorý hosťom nedovolil premeniť ich tlak do gólovej podoby. Naopak, Levičania v polovici tretiny pridali ďalší zásah, keď sa po veľkom tlaku a nádherných akciách paradoxne uchytila až „delovka“ Ivana Schwarza 🙂 V podobnom duchu sa niesol aj štvrtý presný zásah domácich, keď sa strela Adriána Suchardu za chrbát brankára Beláka odrazila od obrancu hostí. Zápas domácim fanúšikom okorenil aj legionár Dmitri Pankov, a to pasovačkou s hosťujúcim Bátorom, ktorý po odpískaní absolútne zbytočne prejavil frustráciu z podpriemerného výkonu hostí. Striedajúceho brankára Cabaníka privítal v poslednej minúte druhej tretiny čistým priestrelom v presilovej hre Jozef Školník, ktorý tak upravil už na 5:0. V poslednej časti hry sa hosťom podarilo prekonať domáceho gólmana, keď gólom Šveca znižovali na 5:1. Levičania však aj napriek tomu hrali na ľade prím a druhý presný zásah si na svoje konto pripísal Martin Matejov. O minútu neskôr využili levickí hokejisti už po 30 sekundách presilovku gólom Martina Hronca. Na 7:2 upravoval tečom z bezprostrednej blízkosti Marek Mendel a na konečných 8:2 uzavrel skóre Peter Bartík, ktorý do prázdnej bránky doklepol strelu Petra Kiepeša odrazenú od zadného mantinelu.

Bilancia zo vzájomných stretnutí pre hráčov na súpiske vyznieva najlepšie pre Petra Kiepeša, ktorý si v 6 zápasoch proti Prievidzi pripísal na konto 2 góly a 5 asistencií. Na druhej priečke sa nachádza Lukáš Bališ s 2 presnými zásahmi a 3 prihrávkami na gól v troch stretnutiach. Rovnakú bilanciu má aj Martin Hronec, ktorý však k tomu potreboval o jeden zápas naviac. Z obrancov je najúspešnejším Filip Kasana. Ten počas 7 zápasov prihral celkovo na 5 gólov Levíc.

HK Levice HC Prievidza

Bilancia

12 – 5 – 0 – 1 – 6 – 16b (6.) 12 – 5 – 0 – 1 – 6 – 16b (7.)

Patrik Vozár – 3,57 Marek Talár – 3,00

Zápas s Prievidzou sa odohrá 9.12.2017 o 17:00 na Zimnom štadióne v Prievidzi. Levice do toho!!