Strata bodov v poslednej tretine

Výsledková kríza Levických hokejistov pokračuje naďalej, sériu troch zápasov na ľade súperov zakončili v Dolnom Kubíne bez zisku bodu. Na rozdiel od posledného zápasu v Ružomberku sa Levičanom  vydaril vstup do stretnutia, keď sa už po 16 sekundách podarilo rozvlniť sieť za domácim brankárom Petrovi Segíňovi. Tento gól hostí nakopol a v prvej tretine mali od domácich mierne herne navrch. Ani tak sa však nevyhli zbytočnej chybe, ktorú domáci potrestali v polovici prvého dejstva a do šatne sa tak po 20 minútach odchádzalo za vyrovnaného stavu 1:1. V druhej tretine nadviazali hráči hostí na dobrý výkon z prvej ku ktorému navyše pridali zlepšenú efektivitu. V 26. minúte zabojoval v tesnej blízkosti bránky domácich Matúš Bránik, ktorý svojim 6. gólom v sezóne opäť poslal Levičanov do vedenia. V 34. minúte sa im toto vedenia podarilo navýšiť, keď dobrý prehľad v hre ukázali Peter SegíňIvan Schwarz a druhý menovaný upravil stav stretnutia na 3:1 z pohľadu Levíc. O necelé tri minúty neskôr už hostia zvyšovali na 4:1 gólom Adriána Suchardu. Po tomto momente si domáci zobrali oddychový čas, vystriedali brankára a do konca tretiny už gól nepadol. Bohužiaľ, herná prevaha a vedenie o tri góly Leviciam viac uškodilo ako pomohlo, nakoľko výkon aký predviedli v poslednej tretine nepatrí do súťažného hokeja na akejkoľvek úrovni. Hostia akoby čakali, že sa Kubínčania už porazia sami, no opak bol pravdou. Domáci hokejisti znížili v 43. minúte na 2:4 a zacítili šancu niečo zo zápasom ešte spraviť. Levice o 3 minúty neskôr dostali šancu definitívne strhnúť zápas na svoju stranu po faule domácich, no práve v tejto presilovke prišiel zlomový okamih zápasu. Kubínu sa po úniku podarilo znížiť vo vlastnom oslabení na rozdiel jediného gólu, čo so striedačkou hostí viditeľne otriaslo. Najmä v priestore pred vlastným brankárom boli Levičania od tohto momentu absolútne nuloví a súperovi z tesnej blízkosti bránky dovolili vyrovnať a následne sa dostať do vedenia v zápase. Jedenásť sekúnd pred koncom pridali domáci posledný klinec do rakvy a upravili na konečných 6:4. Opäť sa raz ukázalo, že hokej sa hrá celých 60 minút a kto to nedokáže, nezaslúži si vyhrať. Napriek dobre odohratým dvom tretinám treba skonštatovať, že Dolný Kubín si body v poslednej časti vybojoval jednoznačne zaslúžene. Pochvalu si zaslúžia aj domáci fanúšikovia, ktorí počas celého zápasu vytvárali veľmi dobrú atmosféru a pomohli svojmu družstvu k obratu v zápase. Levičania tak na domácom ľade proti Budapešti budú mať čo naprávať a dokázať fanúšikom, že ide iba o dočasnú krízu, ktorú chcú ukončiť čo najskôr.

MŠK Hviezda Dolný Kubín 6:4 HK Levice (1:1; 0:3; 5:0)

Góly: 12. Durdiak (Budaj, Záň), 44. Michalica J. (Durdiak, Budaj), 48. Durdiak (Michalica J.), 55. Michalica J. (Budaj, Polerecký), 58. Budaj (Michalica J., Durdiak), 60. Michalica J. (Budaj, Michalica P.) – 1. Segíň (Bačkor, Školník), 26. Bránik (Školník, Segíň), 34. Schwarz (Segíň, Bránik), 37. Sucharda (Vrťo, Bartík)

Zostava LV: Vozár, Madola – Bačkor, Školník, Bránik, Schwarz, Segíň – Kasana, Roško, Bartík, Sucharda, Vrťo – Michalovič, Mjartan, Stankovič

Zostava DK: Dzuroška, Babik – Polerecký, Sluka, Hanušniak, Hricko, Michalica J. – Smolka T., Šeliga, Budaj, Durdiak, Záň – Smolka M., Telúch, Had, Michalica P., Sitek – Bukna, Kováč, Ľupták

Strely: 37:34

Vylúčenia: 4:1 na 2 min.

Rozhodovali: Vyoral – Paulík, Šoška

Divákov: 282

Peter Segíň (v zápase 1+2): „Ťažko nájsť tie správne slová… Doslova sme zahodili vyhratý zápas. Po dvoch tretinách sme mali prevahu nad súperom a zápas pod kontrolou. V poslednej časti sme sa nekoncentrovali, nepristupovali k hráčom a navyše nevyužili presilové hry. Súperovi sme tak darovali príležitosť vyrovnať zápas a navyše ho aj  obrátiť, čomu doteraz nedokážem uveriť. Takže odchádzame bez bodu z čoho som sklamaný.“