Levice na 14. mieste

Levickí hokejisti sa so sezónou lúčia prehrou. Ani na domácom ľade si v súbojoch o umiestnenie nedokázali poradiť s družstvom Brezna a po prehre 1:4 tak obsadili v sezóne konečné 14. miesto. Úvodná tretina patrila herne jednoznačne hosťom. Domáci hokejisti boli viditeľné nekoncentrovaní, nedokázali sa dostať do tempa a umnej hre Brezna sa miestami len prizerali. Nebyť vynikajúceho Patrika Vozára v bránke, už v prvej tretine mohol byť zápas rozhodnutý. Najmä vďaka nemu sa Levičanom podarilo dlho držať bezgólový stav. To platilo až do 15. minúty prvej tretiny. Zbytočná chyba pri striedaní ponúkla Breznu presilovú hru, ktorú využil Vojtas. V druhej tretine sa domáci hráči pomaly preberali a hru nie len vyrovnali ale postupne  aj prebrali do vlastných rúk. Napriek tomu, že sa im podarilo vytvoriť si niekoľko dobrých šancí, katastrofálna koncovka a dobrý výkon gólmana z Brezna im nedovolili skórovať. Odkliať bránku hostí sa im podarilo až 47 sekúnd do konca druhej časti hry, keď puk za bránkovú čiaru dotlačil Tomáš Segíň. Gól do šatne mohol byť pre Levice dobrým impulzom a šancou dobre sa pred poslednou tretinou naladiť. Bohužiaľ, posledná časť hry však pripomínala tú prvú a Brezňania boli jednoducho lepším mužstvom. Vypadnutie z play-off a celková zle načasovaná forma domácim stále evidentne rezonovala v hlavách a hokejom sa už baviť nedokázali. To sa premietlo do kŕčovitého výkonu, ktorý podčiarkli tri presné zásahy hostí z hokejok Šmálika (2) a Gašpara a Brezno tak zaslúžene končí sezónu víťazstvom a umiestnením na 13. mieste. Levičanom tak ostala 14. priečka čo je vzhľadom na potenciál tohtoročného mužstva veľkým sklamaním.

HK Levice 1:4 HK Brezno (0:1; 1:0; 0:3)

Góly: 40. Segíň T. (Schwarz) – 15. Vojtas (Longuer, Znak), 48. Šmálik (Gašpar Laubert), 55. Šmálik (Laubert, Gašpar), 57. Gašpar (Koštial, Šmálik)

Zostava LV: Vozár (Búry) – Bačkor, Schwarz, Bartík, Bránik, Segíň T. – Káčer, Školník, Bališ, Matejov, Vrťo – Stankovič, Michalovič, Segíň P., Sucharda

Zostava BR: Pončák (Dobiš) – Guttmann, Vojtas, Koštial, Kováčik, Pinka – Tomaška, Vais, Gašpar, Laubert, Šmálik – Lupták, Turňa, Bauer, Longauer, Znak – Kobela

Strely: 40:50

Vylúčenia: 6:3 na 2 min.

Presilové hry: 0:1

Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Píšťanský – Hvojník, Puškár