Seniori – O umiestnenie – 2. zápas

Posledný hokejový víkend nášho družstva je pred nami a dúfame, že si ho s našimi chalanmi vychutnáte dosýta. Na zimnom štadióne v Leviciach je na programe druhý zápas o konečné umiestnenia proti celku z Brezna. V prvom stretnutí sa po zápase radovali hráči Brezna a my preto dúfame, že si víťazstvom v sobotňajšom stretnutí zabezpečíme víťazstvom aj tretí a rozhodujúci zápas série o deň neskôr.

Na prvý zápas cestovali Levickí hokejisti do Brezna v poriadne zdecimovanej zostave, keď mali na zápas k dispozícii iba 11 korčuliarov a z toho iba dvoch obrancov. Napriek tomu, že Levičania domácim v plnej sile dlho odolávali napokon sa hráči Brezna rozlúčili s domácimi fanúšikmi víťazstvom. Prvá tretina priniesla zo všetkých najmenej vzruchu. Skóre sa podarilo v 14. minúte otvoriť hosťujúcemu celku zásluhou gólu Petra Bartíka. Domáci hráči odpovedali o 3 minúty neskôr keď vyrovnával Magura. Aj prvá polovica druhej časti hry sa niesla v podobnom duchu ako úvodná tretina a na ďalší presný zásah si diváci počkali do 29. minúty, keď v presilovke pekne trafenou strelou poslal Juraj Vrťo svoje družstvo opäť do vedenia. Tento gól však akoby spustil následný gólostroj a tesný zápas sa tak zmenil na prestrelku. V polovici stretnutia vyrovnával za domácich Gašpar. Z vyrovnania sa Brezno tešilo však len 41 sekúnd, kým Peter Bartík pridal svoj druhý gól v zápase. O dve minúty na to sa skóre menilo opäť, hosťujúceho Bartíka napodobnil druhým gólom domáci Magura. Zvyšok tretiny patril efektivite hráčov Levíc keď sa postupne v 36., 37. a 38.  minúte presadili Martin MatejovJuraj Vrťo a Dalibor Michalovič. Výborne zvládnutý záver tretiny však Levičanom bohužiaľ viac uškodil ako pomohol. V poslednej tretine im už výrazne chýbali sily a Brezno počas zvyšku zápasu dominovalo. Znížiť sa už v 43. minúte podarilo Turňovi a toho v 46. minúte napodobnil Koštial. V polovici tretiny vyrovnával stav stretnutia po štvrtýkrát Znak. Napriek chýbajúcej energii sa ešte hostia dokázali vzchopiť, využiť jednu z mála šancí a vďaka gólu Martina Hronca sa znovu dostať do jednogólového vedenia. To však trvalo iba 29 sekúnd kým druhý gól v zápase pridal Gašpar. Zápas tak dospel do predĺženia 3 na 3 v ktorom sa hrala vyrovnaná partia. Oslabenie hostí však v predĺžení vyčerpalo a 56 sekúnd pred jeho koncom rozhodol o víťazstve Turňa. Levičanov táto prehra môže mrzieť najmä z dôvodu, že domáci sa na nich počas celého stretnutia iba doťahovali a do vedenia sa dostali prakticky až víťazným gólom.