Domáca prehra s lídrom tabuľky

Prvý zápas Levíc v roku 2018 dopadol podľa papierových predpokladov. Jasný favorit a líder skupiny Púchov pod Levickým hradom nezaváhal a domov si odniesol 3 body po jednoznačnom výsledku 1:5 z pohľadu domácich. Domáci nastúpili na zápas v oklieštenej zostave keď nedokázali dať dokopy ani 3 päťky a to napriek tomu, že zrýchleným návratom po zranení prekvapil Lukáš Bališ. Tento fakt však domácich akoby zomkol a napriek tomu, že hostia boli hokejovo jednoznačne lepší, bojovnosť sa našim chalanom uprieť rozhodne nedá. Už prvá tretina naznačila, že by napriek jasnému favoritovi mohlo ísť o pomerne vyrovnaný zápas. Púchovčania sa síce občas dostávali do akcií z ktorých sa našim hráčom krútila hlava, no aj keď sa im to podarilo tak bol na svojom mieste pripravený Patrik Vozár. Ten inkasoval v tejto časti hry iba z hokejky Fura, po individuálnej chybe našej obrany počas oslabenia. Aj druhá tretina skončila rovnakým výsledkom a práve táto časť hry môže domácich mrzieť najviac. Do jej polovice išlo nielen o vyrovnanú partiu no hostí sa nám v nej podarilo častejšie a na dlhšie potrápiť v ich obrannom pásme a nedokázali sme využiť niekoľko dobrých šancí. Paradoxne však po našom najväčšom tlaku sme opäť zbytočne pochybili v obrannej fáze a platilo staré známe nedáš – dostaneš. To posadilo hostí na koňa a zvyšok zápasu si už dokázali výsledok aj hru postrážiť a na ľade ukazovali, prečo ligou tento rok plávajú tak poľahky. Posledná časť hry priniesla najviac gólov, bohužiaľ však väčšina z nich opäť skončila v našej sieti. Už v 4. minúte dokázal využiť presilovú hru hostí Pišoja a presne mierenou strelou poslal Púchov do trojgólového vedenia. Pred polovicou tretej časti hry dokázali potešiť svojich fanúšikov aj domáci hokejisti. V presilovej hre sa podarilo uniknúť dvojici Peter BartíkMatúš Bránik a najlepší strelec domáceho celku si nekompromisným zakončením dokázal opäť vylepšiť strelecký účet a znížiť stav znovu na rozdiel dvoch gólov. Netrvalo však dlho kým ďalšiu nádherne trafenú strelu poslal za chrbát domáceho brankára obranca Mikuš a definitívne tak zlomil odpor a nádej domácich na body. Púchov pridal 5 minút do konca stretnutia ešte jeden presný zásah a po výsledku 1:5 si tak z Levíc odniesol zaslúžené 3 body. Na body síce domáci tentokrát nárok asi nemali, no za predvedenú bojovnosť proti silnému súperovi si pochvalu určite zaslúžia.

HK Levice 1:5 MŠK Púchov (0:1; 0:1; 1:3)

Góly: 49. Bránik (Bartík, Bačkor) – 11. Furo (Brandis, Madový), 30. Zúbek (Hrušík, Mikuš), 44. Pišoja (Hrušík, Zúbek), 53. Mikuš (Pšurný), 55. Pšurný (Kvocera, Zúbek)

Zostava LV: Vozár (Búry) – Bačkor, Michalovič, Hronec, Sucharda, Vrťo – Kasana, Školník, Bartík, Bránik, Segíň – Bališ, Stankovič, Schwarz

Zostava PU: Baštuga – Kvocera, Mikuš, Hrušík, Pšurný, Zúbek – Madový, Pišoja, Brandis, Furo, Panáček – Kollárik, Lukáč, Haluška, Mihula, Zemko – Schvandtner, Stanislav

Strely: 36:43

Vylúčenia: 7:4 na 2 min.

Presilové hry: 1:3

Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Lesay – Danko, Hodoň

Divákov: 297

Ivan Schwarz: „Vedeli sme, že súper má kvalitný mančaft s hráčmi, ktorí už čo to odohrali. Napriek tomu si však myslím, že aj v oklieštenej zostave s iba 4 obrancami sa nám vcelku darilo vzdorovať im a korčuľovať s nimi. Hokej mal vďaka tomu dobrú úroveň, bohužiaľ keď už sa im podarilo odskočiť na rozdiel o viac gólov, naša hra tým začala trochu upadať. Myslím si však, že za dnešný výkon sa nemáme prečo hanbiť. Púchov je určite silné mužstvo ale nemyslím, že by boli neporaziteľní, dokázali sme si proti nim dnes vypracovať dostatok šancí no bohužiaľ opäť sme trpeli za to, že sme ich nedokázali premeniť. Do posledných zápasov ideme jednoznačne s úmyslom vyhrať a dohnať tak body, ktoré sme zbytočne postrácali a snáď si zabezpečiť čo najlepšiu pozíciu pred bojmi o play-off.

Nasledujúci zápas Levíc: HK 91 Senica – HK Levice (13.1.2018 o 17:30)