Seniori – 16. kolo – MŠK Púchov

Rok 2018 je tu a v ňom čakajú na levických mužov ďalšie zápasy 2. hokejovej ligy. Ten najbližší odohrajú už túto sobotu (6.1.2018). A hneď na úvod to bude poriadne sústo, keď na zimný štadión v Leviciach zavíta neohrozený líder a zároveň predčasný víťaz západnej skupiny MŠK Púchov.

K výkonom nášho súpera niet veľmi čo písať. Púchovčania plávajú ligou bez väčších problémov a body sa im doteraz podarilo stratiť iba v jedinom stretnutí, keď v 6. kole podľahli na ľade Partizánskeho domácim po divokej prestrelke v pomere 5:8. Okrem tohto zápasu nemali Púchovčania v iných stretnutiach ťažkosti a suverénne si už v roku 2017 zaistili prvé miesto v skupine.

Púchovčania okrem celkovej tabuľky našej skupiny ovládajú aj väčšinu individuálnych štatistík. Najproduktívnejším hráčom celej 2. hokejovej ligy je so 44 bodmi Lukáš Hrušík, ktorý je vďaka 29 gólovým prihrávkam zároveň najlepším nahrávačom súťaže a s 15 gólmi mu dokonca patrí delené 3. miesto poradia strelcov. To je skutočne úctyhodná bilancia. Aj druhý najčastejšie bodujúci hráč oblieka dres Púchova. František Zúbek obsadzuje strieborné priečky v celkovom bodovaní, streleckej tabuľke ale aj v počte nahrávok s 38 bodmi, 16 gólmi a 22 prihrávkami. Aby toho nebolo dosť, obaja hráči sa na prvom (delenom) a druhom mieste nachádzajú aj v tabuľke pravdy. Kým prvý menovaný si delí prvé miesto s ďalšími dvoma spoluhráčmi (+35), druhý je aj v tejto štatistickej kategórii na druhom mieste (+33).   Jednoznačného lídra majú Púchovčania aj medzi obrancami. Marián Mikuš kraľuje produktivite (28), strelcom (10) a hodnoteniu +/- (+35) medzi obrancami.

Prvý zápas, ktorý bol v tom čase zároveň priamym súbojom o prvé miesto v Púchove domáci hokejisti zvládli. Úvod zápasu sa nám herne podaril, v prvej polovici tretiny sme hrali s lídrom vyrovnanú partiu a už v tretej minúte dorazil strelu Juraja Vrťa za chrbát domáceho brankára Dominik Novák. Z vedenia sme sa však radovali necelé dve minúty a hneď z prvej presilovej hry dokázali domáci vyrovnať. Od tohto momentu Púchov pomaly ale isto preberal iniciatívu najmä vďaka výbornému a neustálemu pohybu, ktorý sme nedokázali napodobniť. V zostávajúcich dvoch tretinách nás Púchovčania už takmer k ničomu nepustili a vo všetkých aspektoch boli od našich chlapcov jednoducho o krok vpred. Hrali agresívnejšie, boli skôr na puku vo všetkých súbojoch a nepustili nás do takmer žiadnej vyloženej šance. Z našej strany bol herný prejav trochu ustráchaný, mali sme problém vytvoriť si tlak v presilových hrách a absentovala častejšia streľba ktorou by sme domáceho gólmana ohrozili. Naopak, súper dal polovicu gólov v presilovkách, ktoré zahral skutočne výborne. Za stavu 6:1 sa nám ešte podarilo korigovať stav po peknej individuálnej akcií Juraja Vrťa, no to bolo z našej strany v zápase všetko. Zápas teda domáci zaslúžene vyhrali a viac gólov nepridali iba vďaka čarujúcemu Patrikovi Vozárovi v našej bránke. Chlapcom nemožno uprieť snahu no súper ukázal, že prvé miesto v tabuľke mu patrí úplne zaslúžene a že s kádrom, ktorým disponuje a jeho herným prejavom môže túto sezónu pomýšľať na posun v hierarchií slovenských súťaží.

Čo sa týka bilancie našich hráčov proti Púchovu, najlepšie je na tom Juraj Vrťo. Ten si v 7 stretnutiach pripísal na konto 3 góly a 8 asistencií. Priemer aspoň bodu na zápas si proti tomuto súperovi držia ešte dvaja hráči zo súčasného kádra. Martin Hronec v 6 zápasoch prekonal súperovho brankára 3 krát a pomohol spoluhráčom 4 nahrávkami a Matúš Bránik má v 5 stretnutiach bilanciu 4+1.

HK Levice MŠK Púchov

Bilancia

15 – 7 – 0 – 1 –7 – 22b (4.) 15 – 14 – 0 – 0 – 1 – 42b (1.)

Patrik Vozár – 3,11 Peter Baštuga – 2,69

Zápas s Púchovom sa odohrá 6.1.2018 o 17:30 na Zimnom štadióne v Leviciach. Levice do toho!!