Sviatky spríjemnené výhrou

Vianočné kolo proti Senici si hráči Levíc spolu s fanúšikmi užili do sýta. Domáci hokejisti si síce znovu neodpustili komplikáciu zápasu zbytočnými chybami, no napriek tomu na ľade jednoznačne dominovali a pri troche šťastia mohli súperovi nadeliť oveľa väčšiu vianočnú nádielku. Hneď prvú tretinu sa Levičanom podarilo jednoznačne ovládnuť a vyhrať ju dokázali v pomere 3:0, najmä vďaka veľmi aktívnemu útoku Sucharda – Hronec – Vrťo, keď každý člen útoku vsietil po jednom góle. V druhej časti mali z hry opäť viac Levičania, no zdalo sa akoby sa náskokom z prvej tretiny trochu ukľudnili čo sa premietlo do laxnejšieho zakončenia, ktoré na inak dobre chytajúceho brankára hostí neplatilo. Naopak, po dvoch katastrofálnych chybách v obrane pokazili náladu brankárovi Vozárovi, ktorý bol proti týmto šanciam Senice bezmocný. Už 11 sekúnd po góle na 3:2 našťastie opäť zaúradoval vyššie spomínaný útok Levíc a Martin Hronec ukľudnil domácu striedačku gólom na 4:2. V poslednej časti hry sa hráči Senica už na odpor nezmohli. V 48. minúte zvyšoval náskok domácich obranca Jozef Školník a necelé dve minúty pred koncom zakončil samostatný nájazd efektným blafákom do bekhendu Patrik Stankovič, ktorý tak uzatváral skóre na konečných 6:2. Druhý útok Levíc hral v zápase prím keď útočné trio nazbieralo spolu až 12 bodov, no pochvalu si zaslúži aj zvyšok tímu, keďže domáci hokejisti súperovi nedovolili v podstate počas celého zápasu nič vymyslieť. Levičania tak svojim fanúšikom dopriali predčasný vianočný darček a do nového roku im zároveň dali výbornú pozvánku na zápas proti lídrovi tabuľky Púchovu.

HK Levice 6:2 HK 91 Senica (3:0; 1:2; 2:0)

Góly: 8. Hronec (Sucharda, Vrťo), 15. Vrťo (Sucharda, Bačkor), 16. Sucharda (Vrťo, Hronec), 37. Hronec (Vrťo, Michalovič), 48. Školník (Vrťo, Hronec), 59. Stankovič (Michalovič, Bačkor) – 29. Dolinajec, 37. Heleši (Dolinajec)

Zostava LV: Vozár (Búry) – Bačkor, Kasana, Bránik, Segíň, Stankovič – Školník, Tóth,  Hronec, Sucharda, Vrťo – Michalovič, Bartík, Novák, Tužinský

Zostava SE: Hollý P. – Pavlík, Štefanka, Daniel, Dolinajec, Planka – Kollár, Vereš, Čagan, Heleši, Vaňa – Čederle, Jurica, Čech, Jamárik, Šimek – Hollý T.

Strely: 42:12

Vylúčenia: 3:7 na 2 min.

Presilové hry: 0:0

Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Lesay – Pastorek, Puškár