Kategória: Ostatné

Spomienka na Janka Červenáka

Janko Červenák sa narodil 12.3.1949 v Čajkove. Veľkej osobnosti levického hokeja už od malička učaroval šport, okrem hokeja sa venoval aj futbalu. S hokejom začínal v rodnom Čajkove. Do hokejových súťaží v rámci okresu, ktoré sa ku koncu 60. a začiatkom 70.rokov odohrávali na zimnom štadióne v Nitre, sa nielen zapájal ale pomáhal ich aj organizovať. V roku 1976 získal kvalifikáciu Rozhodca III.triedy, o dva roky neskôr už disponoval aj kvalifikáciou Tréner IV., resp. III.triedy.

Po vzniku športového vojenského útvaru „VTJ“ Levice sa v meste obnovila činnosť mládežníckeho hokeja, v ktorej pôsobil ako tréner vo všetkých kategóriách mládeže. Po vzniku samostatného právneho subjektu HK Levice v roku 1991, ktorý bol 1.októbra 1992 zaregistrovaný Ministerstvom vnútra, dovtedy pod hlavičkou Slovan Agro Levice, začal svoju funkcionársku činnosť v sezóne 1992/93 ako prvý tajomník klubu. Bol úspešný trénerom v ženskom hokeji a úspešne sa podieľal na zaradení levických žiakov do súťaže Športových hokejových tried (ŠHT).

V roku 1994 sa stal trénerom mladších dorastencov a zároveň podpredsedom hokejového klubu v Leviciach. Na zasadaní výboru hokejového klubu bol po sezóne 93/94 menovaný trénerom mužov (VTJ „B“). Janko takisto pripravoval aj vydanie knihy o ľadovom hokeji v Leviciach, čo mu však bohužiaľ pre chorobu nebolo umožnené dokončiť. Janko nás navždy opustil 21.11.2016 vo veku 67 rokov.

Na Janka sa rozpomínal aj terajší tréner mládeže a generálny sekretár HK Levice Jozef Guťan, ktorý pod ním pôsobil ako dorastenec počas rokov 1993 až 1996: ,,Pamätám si ako sa pán Červenák vrátil z návštevy príbuzných v Jihlave. Ako tréner bol tak zanietený do hokeja, že tam zašiel na štadión Dukly Jihlava (v tom čase špičkové družstvo v Československu) a priniesol také cvičenie na tréning, ktoré tam videl priamo na ľade trénovať dospelých hráčov. Išlo o klasický, hokejovo povedané, „karusel“ z rohu do protiľahlého rohu s prekrížením v obrannom pásme a prenechaním puku, samozrejme so streľbou. Po celý rok nám už potom nemusel vysvetľovať priebeh cvičenia, keď  povedal prvé cvičenie „Jihlava“ hneď sme na tréningu vedeli ako sa máme postaviť a čo budeme robiť. Tak isto nikdy nezabudnem na jeho prekrásnu slovenčinu. Keď povedal korčuľuj, to mäkké ľ znelo tak ľubozvučne ako som to ešte žiadneho Slováka tak čisto a mäkko nepočul povedať.“

Výkonný výbor HK Levice mu touto formou vyslovuje obrovskú vďaku za vykonanú prácu pre ľadový hokej a výchovu hokejovej mládeže v Leviciach. Rodine prejavuje úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke!

 

 

V hokejovom klube zavládol smútok

Hokejový klub v Leviciach so zármutkom v srdci oznamuje svojim hokejovým fanúšikom, že vo veku 67 rokov nás v týchto dňoch opustil náš dlhoročný funkcionár, tréner, člen klubu a fanúšik Janko Červenák. Klub vyjadruje úprimnú sústrasť jeho rodine a blízkym. Posledná rozlúčka s Jankom sa bude konať dňa 25.11.2016 o 14:30 v Dome smútku na levickom cintoríne.

 

Česť jeho pamiatke!

Sponzorský dar od INTERSPORTU

Hokejový klub v Leviciach využil sponzorský dar od INTERSPORTU. Materiálne zabezpečenie mládeže zahŕňa:

 

12ks floorbalových hokejok

16ks hokejových fliaš

11ks tréningových dresov

 

HK Levice ďakuje INTERSPORTU za podporu!

 

Webovú stránku a ponuku INTERSPORTU si môžete prezrieť TU.

List prezidenta SZĽH klubom a primátorom

Prezident SZĽH Martin Kohút po 100 dňoch vo svojej funkcii oslovil so svojim programom nielen verejnosť, ale aktívne pôsobí aj vo vnútri hnutia a všetkým slovenským kubom zaslal list. V ňom sú spísané jeho ďalšie kroky a priority.

 

List prezident SZĽH klubom – 1.strana

List prezident SZĽH klubom – 2.strana

List prezident SZĽH klubom – 3.strana

List prezident SZĽH primátorom slovenských miest – 1.strana

List prezident SZĽH primátorom slovenských miest – 2.strana

 

Zdroj: SZĽH

Foto: Ján Súkup